درباره‌ی شبکه بیت العباس علیه‌السلام

هدف حضور شیعه در رسانه

در دنیای امروز که دایره ارتباطات به نحوی گسترده شده و سرعت تبادل اطلاعات آنقدر زیاد است که جهان پهناور ما، تبدیل به دهکده جهانی شده است، این موج عظیم ارتباطات، باعث ترویج و تبلیغ آداب و رسوم، فرهنگ‌ها و تفکرات اقوام و ادیان مختلف شده است که با استفاده از وسایل ارتباطات جمعی، به تبلیغ مکتب فکری خویش یا تخریب مخالفان خود می‌نمایند.

در این میان، مخالفان مذهب تشیع، که به حقّانیت مکتب فکری اهل‌بیت علیهم‌السلام پی برده‌اند، و هیچ راهی برای اثبات افکار و عقاید باطل و خرافه‌گونه خود ندارند. با استفاده از جذابیت‌های سمعی بصری، اقدام به تقویت فکری هم‌کیشان خود و نیز تخریب و تضعیف تعالیم ناب تشیّع و هتک حرمت ساحت اهل‌بیت علیهم‌السلام اقدام می‌کنند.با این نیت که جوانان و نوجوانان شیعه را که بیشترین زمان را در این دهکده جهانی صرف می‌کنند، نسبت به اهل‌بیت علیهم‌السلام بدبین کنند و عقاید و افکار مسموم را در ذهن ایشان ایجاد کنند.

 با دستیابی به این موفقیّت، دشمنانی از دل جمعیت شیعیان پدید می‌آید که با هجمه‌ای از اطلاعات غلط و افکار نادرست، خود عاملی برای دشمنی با شیعیان باشند. حتی اگر پدر و مادرشان باشد. و توجه به این مسأله، متشرّعین و متدیّنین را آزرده‌خاطر می‌ساخت. پس راه‌های مقابله با این تهاجم فرهنگی و مذهبی را در این امر دیدند که به این دهکده جهانی وارد شوند.

 

شبکه جهانی بیت العباس علیه السلام درچهارم شعبان 1436 مصادف با 23 may سال 2015 و دوم خرداد 1394  با هدف تبلیغ معارف اهل‌بیت علیهم‌السلام و ترویج تفکرات شیعی فعالیت رسانه‌ای خود را آغاز کرد.

تأسیس شبکه بیت العباس علیه السلام

    بدین منظور، مجموعه فرهنگی مذهبی بیت العباس علیه السلام که حدود پانزده سال در شهر اصفهان به صورت رسمی، در عرصه مذهب و فرهنگ شیعی فعالیت می‌کرد، در تاریخ ۴ شعبان سال ۱۴۳۶ هجری قمری  با مشورت کارشناسان حوزه رسانه‌های جمعی، فعالیت رسانه‌ای خود را آغاز کردند.

    هم اکنون شبکه جهانی بیت العباس علیه السلام تریبونی معتبر و رسانه‌ای قابل اعتماد، با رسالت تبلیغ و ترویج معارف ناب اهل‌بیت علیهم‌السلام و مقابله با تحریفات و هتک حرمت اهل‌بیت پیامبر علیهم السلام است که اهتمام دارد فعالیت خود را گسترش دهد.

    این مجموعه با پشتیبانیِ کمک‌های خیّرین و محبّان اهل‌بیت علیهم‌ السلام که به اهمّیت این امر واقف بودند، اهتمام به بالا بردن کیفیّت تولیدات سمعی و بصری خود نمودند تا جذابیّت مورد علاقه برای عموم اقوام فارسی زبان در تریبون این رسانه، به مخاطبان علاقه‌مند به خاندان عصمت و طهارت ارائه شود.

شبکه بیت العبـاس علیه السلام در سایت Lyngsat جـزء شبـه‌های فعـّـال در ماهواره یاهست

 

همیاری مالی مخاطبان شبکه

     به مرور زمان و با افزایـش مخاطبـان شبـکه جهـانی بیت العباس علیه السلام و اشتیـاق بیننــدگان برای ادامـه فعالیّت‌های این رسانه شیعی، به صورت داوطلبانه، نذورات و وجوهات ماهیانه خود را در اختیار مدیران ارتباط عمومی قرار می‌دهند.

    بدین منظور، روابط عمومی شبکه، ضمن در اختیار قرار دادن راه‌های ارتباطی با اعضای روابط عمومی، پروسه کوتاه مدتی را بدون اتلاف وقت مخاطبان، تعریف کرده و در اختیار علاقه‌مندانی قرار داده است که به اهمّیت تولیدات رسانه‌ای واقف هستند.

    همچنین همکاران ما در پخش تولیدات رسانه‌ای، با توجه به علاقه بینندگان شبکه بیت العباس علیه السلام نسبت به تهیه و ارسال محتواهای مذهبی، در این خصوص با اشخاصی که قادر به تولید محتوای مذهبی هستند، همکاری لازم را مبذول خواهند داشت.

     جهت پیوستن به جمع خادمان افتخاری بیت العباس علیه السلام، همینجا کلیک کنید.

دکمه بازگشت به بالا